
13 zasad, których przestrzeganie pozwala długo cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem.
Bez komentarzy
Młody i piękny wygląd to oznaka zdrowia organizmu. Nie jesteśmy w stanie cieszyć się młodością koncentrując swoje działania wyłącznie wokół zabiegów kosmetycznych, gdyż wygląd naszej skóry to odzwierciedlenie stanu całego naszego organizmu, na który ogromny wpływ ma styl życia. Poznajcie 13 zasad, których przestrzeganie pozwala długo cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem.
- Spożywanie warzyw i owoców bogatych w witaminy o działaniu antyoksydacyjnym, które mają zdolność neutralizowania wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry (np. marchew, papryka, szpinak, sałata, kalafior, kapusta biała i czerwona, zielona pietruszka, cytrusy, porzeczki).
- Uwzględnianie w diecie produktów bogatych w kwasy omega 3, które między innymi wzmacniają bariery lipidowe naskórka, chroniąc przed ucieczką wody ze skóry, działają przeciwzapalnie, obniżają poziom cholesterolu LDL („zły cholesterol”), zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia (np. łosoś, tuńczyk, sardynki, owoce morza, migdały, orzechy włoskie, olej lniany, olej arachidowy).
- Rezygnacja ze spożywania słodyczy oraz fast foodów.
- Bezwzględne unikanie dymu tytoniowego, który zwiększa wytwarzanie wolnych rodników i powoduje zmiany w mikrokrążeniu, czego efektem jest przyspieszenie procesu starzenia się skóry.
- Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu opisywana wzorem 3x30x130 (wysiłek fizyczny 3 razy w tygodniu, trwający powyżej 30 minut, powodujący wzrost tętna do 130 uderzeń na minutę), która obniża ciśnienie tętnicze oraz stężenie złego cholesterolu we krwi, powoduje spalanie tkanki tłuszczowej, zwiększa zawartość tlenu we krwi, gęstość kości oraz aktywność enzymów neutralizujących wolne rodniki.
- Ochrona skóry przed słońcem, które bardzo silnie przyspiesza starzenie się skóry oraz prowadzi do powstawania przebarwień i teleangiektazji.
- Rezygnacja z opalania w solarium, które emitując duże dawki promieniowania UVA wywołuje głębokie uszkodzenia skóry.
- Redukcja stresu, który powoduje niedotlenienie organizmu (w tym skóry), przyspieszenie starzenia się skóry oraz pobudza nadnercza do wytwarzania hormonów, które mogą przyczyniać się do powstawania zmian trądzikowych (spacery na świeżym powietrzu, aktywność fizyczna, ćwiczenia oddechowe, muzyka relaksacyjna, masaże, zabiegi kosmetyczne).
- Odpowiednia ilość snu (leczenie bezsenności, unikanie pracy oraz imprezowania w nocy itp.)
- Uzupełnianie niedoboru witaminy D3 (zwłaszcza w okresie zimy), która wykazuje działanie przeciwnowotworowe oraz immunostymulujące (przyjmowanie przepisanych przez lekarza preparatów z tą witaminą).
- Przyjmowanie probiotyków, które regulują pracę jelit i zwiększają odporność organizmu, co korzystnie wpływa również na wygląd skóry.
- Regularne korzystanie z zabiegów kosmetologicznych.
- Przestrzeganie zaleceń kosmetologa dotyczących pielęgnacji domowej.